Skalica – Holíč – Šaštín – Senica

24. september 2016

 

Stručný program:

 

Odchod zo Zvolena v ranných hodinách. Cesta po trase Zvolen, Nitra, Trnava.    V dopoludňajších hodinách príchod do Skalice. Bývalé slovanské sídlo z 9. st., od 14. st. kráľovské mesto, dodnes ponúka množstvo pamiatok. Románsku rotundu sv. Juraja z 12. st., gotický kostol a hradby aj Záhorské múzeum v jedinečnej secesnej budove.

Po prehliadke Skalice presun do Holíča. Návšteva Holíčskeho zámku, kde v súčasnosti sídli  Mestské múzeum.  Expozícia mestského múzea prevedie návštevníka slávnymi dejinami mesta, nechá ho nahliadnuť do života remeselníkov a poľnohospodárov. Súčasťou expozície sú i makety historických budov Holíča. Po prehliadke pokračovanie v poznávaní Holíča (Holíčske megality, sakrálne stavby mesta, mlyny v Holíči).

V popoludňajších hodinách presun do známeho mariánskeho pútnického mesta Šaštín – Stráže. Najznámejšími stavbami mesta sú Bazilika a kláštor, ktoré pochádzajú z 2. polovice 18. storočia. Milovníkov pamiatok zaujmú aj dva pôvodne gotické kostoly, Loretánska kaplnka, ale aj pôvodný renesačno-barokový kaštieľ, ktorý bol v roku 1736 prispôsobený na manufaktúru (Šaštínska kartúnka) a v 19. storočí na cukrovar.

Záver celodenného programu  na Záhorí  bude patriť Senici (Rímskokatolícky farský kostol Panny Márie,  Gotická Kaplnka svätej Anny, Neskorobarokový kaštieľ -  sídlo Záhorskej galérie).         V podvečerných hodinách spiatočná cesta. Príchod do Zvolena vo večerných hodinách.

 

Cena zájazdu / osoba :  24,- EUR

 

Služby CK na zájazde :

Doprava:    luxusný zájazdový autobus (klimatizácia, DVD rekordér, bufet, WC a pod.)

Iné :   

Sprievodca cestovnej kancelárie

Poistenie CK proti insolventnosti  v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z.

DPH

Pridaj komentár