Otváracie hodiny:

Pondelok - Piatok
9.30 - 17.00
Sobota - Nedeľa
zatvorené

Buenos Aires a Južná Patagónia

Zájazd do Buenos Aires a Južnej Patagónie – 16 dní

Február 2016*

 

Buenos Aires, El Calafate, El Chalten, Torres del Paine, Punta Arenas, Ushuaia

Zájazd do Buenos Aires a Južnej Patagónie kombinuje komfortný pobyt v Buenos Aires s dobrodružstvami v Južnej Patagónii. Návšteva Buenos Aires a jeho tango kabaretov a prechádzky po Patagónskych horských chodníčkoch. Prehliadka ľadovca Perito Moreno, El Chalten a cesta po národnom parku Torres del Paine pred prekročením mýtického Magalhaesovho prielivu na ceste do Ushuaia a Ohňovej zeme. To všetko a ešte oveľa viac Vás čaká na tomto neobyčajnom zájazde plnom zážitkov a dobrodružstiev.

 

1. deň

Odchod zo Zvolena, transfer na letisko, odlet do Buenos Aires.

 

2. deň

Prílet do Buenos Aires, vyzdvihnutie na letisku a transfer do hotela. Po ubytovaní osobné voľno v historickej časti mesta. Nocľah.

3. deň

Po raňajkách prehliadka mesta a jeho historického a politického centra – San Telmo a jeho vydláždených ulíc, časť La Boca, kde sa Buenos Aires rozžiari mnohými farbami a z každého kúta cítiť prítomnosť tanga. prehliadku zavŕši elegantná štvrť aristokratov – Recoleta – ktorej palace pripomínajú význam označenia Buenos Aires – Paríž juhu. Vo večerných hodinách odchod z ubytovania na jednu z najúchvatnejších kultúrnych atrakcií – večeru spojenú s Tango show. Návrat na ubytovanie, nocľah.

 

4. deň

Po raňajkách odchod na letisko, odlet do El Calafate.

Po prílete transfer na hotel, zvyšok dňa osobné voľno s možnosťou prechádzok a túr po okolitej prírode, podvečer prechádzka k Laguna Nimez a pozorovanie Patagónskeho západu slnka,  nocľah.

 

5. deň

Po raňajkách celodenná exkurzia ľadovca Perito Moreno v národnom parku Los Glaciers (UNESCO). Hodinová prehliadka ľadovca s miestnym sprievodcom. Pozorovanie nádhernej prírodnej scenérie z rôznych chodníkov a vyhliadkových plošín. Plavba okružnou loďou po jazere pod 80 metrovými ľadovcovými stenami. Popoludní návrat do Calafate, nocľah.

 

6. deň

Po raňajkách odchod do El Chalten. Cesta cez Patagónske púšte slávnou Route 40. Prekročíme rieku La Leona, ktorá spája jazerá Argentino a Viedma. Pri rieke uvidíte dom, v ktorom sa takmer mesiac ukrýval Butch Cassidy a Sundance Kid po bankovej lúpeži.

Príchod do El Chalten – argentínskeho hlavného mesta horskej turistiky, ktoré leží na úpätí hory Fitz Roy obklopené ľadovcami, riekami, jazerami a lesmi. Po príchode prehliadka okolia, malého vodopádu alebo oddych v miestnych pohostinstvách,  nocľah.

 

7. deň

Po raňajkách turistika po okolitých chodníkoch v divočine, monumentálne výhľady na Rio de las Vueltas, výhliadka Cerro Torre. Pre nadšencov turistiky je tu k dispozícii 8 hodinová túra ponúkajúca najkrajšie výhľady na Fitz Roy. Nocľah.

8. deň

Po raňajkách dopoludnia možnosť turistiky po okolí.

Popoludní transfer späť do El Calafate. Nocľah.

 9. deň

Po raňajkách celodenná návšteva národného parku Torres del Paine. Počas dňa môžete vidieť patagónske zajace, lamy, kondory a rôzne iné divoké zvieratá. Po prekročení patagónskej stepi zo severu na juh prídete na hraničný prechod Cancha Carrera a začnete cestovať cez nádherné južné Čile, až dorazíte do Torres del Paine(v preklade modré veže). navštívite miesta ako Salto Grande, Laguna Amarga, Lago Pehoe, Cuernos, del Paine a samozrejme slávne Torres del Paine. Počas dňa dostanete obedový balíček. Nocľah.

 

10. deň

Po raňajkách počas dňa prehliadka Torres del Paine. Možnosť túr po okolitej prírode. Nocľah.

 

11. deň

Po raňajkách odchod do najjužnejšieho mesta Chile, Punta Arenas. Ubytovanie. Spoločná a individuálna prehliadka mesta, nocľah.

 

12.deň

Po raňajkách celodenný transfer  verejným autobusom do Ushuaia pomedzi najkrajšie Patagónske scenérie. Trajekt cez Magalhaesov prieliv na ostrov Tierra del Fuego. Po prekročení čilsko – argentínskej hranice pokračovanie na juh do mesta Ushuaia – mesta na konci sveta. Ubytovanie, nocľah.

 

13.deň

Po raňajkách odchod do národného parku Tierra del Fuego (Ohňová zem), scenérie pobrežia Ensenada, výhľad na Beagle Channel, prechádzka po pobreží. 6 kilometrová prechádzka cez nádhernú flóru a divokú faunu, objavovanie pozostatkov starých obyvateľov týchto území – Yamanas. Po príchode spoločný obed pri jazere Roca. Po obede plavba na kanoe pozdĺž rieky Lapataia, po ktorej sa dostaneme na pobrežie Lapataya pri Beagle Channel, kde končí panamerická diaľnica a National Route 3. Návrat do Ushuaia. Nocľah.

14.deň

Po raňajkách odchod do prístavu na plavbu po slávnom Beagle Channel. Uvidíte panorámy pobrežia Ushuaia, a pozriete sa na rozmanité voľne žijúce morské živočíchy, ako sú kormorány a tulene, na ostrovoch De los Lobos a De los Pajaros. Na jednom z ostrovov, si môžete prezrieť ostrov alebo obrie lastúry, a vychutnať si výhľad na Čile a Argentíny. Neprehliadnete ani maják Les Eclaireurs. Počas exkurzie si môžete vychutnať občerstvenie a obľúbený argentínsky nápoj, mate. Po plavbe transfer na letisko a odlet do Buenos Aires. ubytovanie, nocľah.

 

15. deň

Po raňajkách osobné voľno, v dohodnutom čase transfer na letisko, odlet z Buenos Aires.

 

16. deň

Prílet do Európy, transfer autobusom do Zvolena.

 

*Poznámka: Letisko, z ktorého sa bude letieť a na ktoré sa bude prilietať, tak ako aj presný termín zájazdu zatiaľ neuvádzame, spresní sa po definitívnej rezervácii leteniek a ostatných služieb.

 

Zmena programu vyhradená!

 

Cena: 4299,- EUR

 

 

Cena zahŕňa:

-       leteckú dopravu (let z Európy do Buenos Aires a späť, let Buenos Aires – El Calafate, let Ushuaia – Buenos Aires)

-       Autobusovú dopravu počas celého trvania zájazdu (súkromný zájazdový autobus, MHD)

-       plavby: Perito Moreno, Trajekt cez Magalhaesov prieliv, Lapataya (kanoe), Beagle Channel

-       3x nocľah v Buenos aires, 3x v El Calafate, 2x v El Chalten, 2x v Torres del Paine, 1x v Punta Arenas a 2x v Ushuaia.

-       13x raňajky, 1x obedový balíček, 1x spoločný obed

-       Tango show v Buenos Aires s večerou a nápojmi

-       miestny sprievodca, sprievodca CK, zástupca CK

-       vstupy do národných parkov Tierra del Fuego, Los Glaciares, Torres del Paine

 

Cena nezahŕňa:

-       Komplexné cestovné poistenie

-       Letiskové poplatky, ktoré sa musia platiť v hotovosti:

  • Ushuaia International Airport USD 6,50
  • Calafate Airport USD 9,-

CK si vyhradzuje právo na úpravu ceny v prípade zmeny ceny leteniek alebo kurzovej zmeny!

 

Pridaj komentár