KUBA

K U B A

 

November 2017

 

Program zájazdu:

 

1. deň ODLET

Odlet z Budapešti (Viedne alebo iného letiska) v skorých ranných hodinách. Let na Kubu s 1 medzipristátím. Prílet do Havany, transfer do hotela v Havane, nocľah.

 

2. deň HAVANA

Raňajky. Celodenná prehliadka Havany. Prehliadka historického centra. Uvidíme havanskú pevnosť, Capitol, námestie Las Armas s koloniálnymi palácmi, bývalý prezidentský palác, námestie Revolúcie, preslávenú pobrežnú promenádu Malecón, cintorín Krištofa Kolumba. Po obede vo svetoznámej reštaurácii Bodeguita del Medio si prezrieme havanskú katedrálu a múzeum kubánskeho rumu s ochutnávkou. Návšteva továrne na výrobu cigár s možnosťou zakúpenia kubánskych cigár. Návrat do hotela, nocľah.

 

3. deň HAVANA

Po raňajkách pokračovanie v prehliadke Havany – Plaza Viecha a Plaza S. Francisco, promenáda Prado, návšteva pevností Habaňera /Cabaňa / a Moro, pamiatky Unesco. Návšteva hotela Nacional, najslávnejšieho hotela Havany. Prechádzka štvrťou Havana Centro a spoznanie života bežných Kubáncov. Obed v reštaurácii na Calle Obispo, pešej zóne mesta. Neskoršie popoludnie voľný program – nákup suvenírov, individuálna prehliadka mesta,  eventuálne návšteva Hemingwayových barov Floridita a Bodeguita del Medio, do toho bude znieť všadeprítomný kubánsky Son ako v Buen Viste Social Club. Večer fakultatívne kultúrny program – kabaret Tropicana, Casa de la Trova a pod.  Návrat do hotela, nocľah.

 

4. deň VIŇALES, PIŇAR DEL RIO

Raňajky. Celodenný výlet autobusom do oblasti tabakových plantáží Viňales, kde budeme môcť pozorovať prácu miestnych robotníkov na tabakových plantážach. Po prehliadke Múru prehistórie (Mural de la Prehistoria) nasleduje obed v typickej miestnej reštaurácii. Popoludní návšteva tabakovej farmy. Podvečer návrat späť do Havany, nocľah.

 

5. deň TRANSVER HAVANA – CIENFUEGOS

Raňajky. Prejazd krajinou s lánmi cukrovej trstiny k južnému pobrežiu Kuby do Cienfuegos, ktoré sa nachádza v centrálnej časti južného pobrežia ostrova, 250 km od Havany. Cestou zastávka pri Zátoke sviní, miesto kde sa pokúsili o vylodenie kubánski emigranti v r. 1961. Návšteva NP  Cienaga de Zapata s krokodíľou farmou. Indiánska dedinka Guama a výlet po lagúne. Vo večerných hodinách príchod na ubytovanie, nocľah v Cienfuegos.

 

6. – 8. deň CIENFUEGOS A ODDYCH PRI KARIBIKU.

Raňajky. Prehliadka Cienfuegos, mesta založeného v r. 1819 francúzskymi usadlíkmi, ktoré si dodnes zachovalo francúzsku atmosféru. Možnosť fakultatívnej jazdy katamaránom na panenský ostrov Cayo Blanco, kde žijú iba leguány, šnorchlovanie pri koralovom útese. Počas týchto dní oddych spojený s kúpaním v teplom Karibiku. Nocľah.

 

9. deň TRINIDAD

Raňajky. Odjazd do historického mesta Trinidad, v r. 1988 vyhláseného UNESCOM za svetové kultúrne dedičstvo. Dôkladná prehliadka a návšteva Múzea Boja s banditizmom. Po obede fakultatívny výlet na koňoch, s kulisou pohoria Sierra del Escambray k blízkym vodopádom v údolí Ingenios. Večer fakultatívne návšteva hudobného predstavenia v Trinidade, s možnosťou zatancovať si v rytme salsy. Popoludní ubytovanie, nocľah.

 

 

10. deň SANTA CLARA – VARADERO

Raňajky. Odchod cez malebné Údolie cukrovarov, ktoré bolo UNESCOM vyhlásené za miesto kultúrneho dedičstva. Tu sa nachádzajú dnes už nepoužívané cukrovary z 19. storočia a rozhľadňa Mirador. Príchod do mesta Santa Clara. Prehliadka mauzólea a pomníka Che Guevaru a vykoľajeného pancierového vlaku, ktorý veľký Ernesto vyradil z boja a Batistova diktatúra o 2 dni padla. Podvečer presun do najznámejšieho strediska Kuby – Varadera. Ubytovanie v hoteli.

 

11. – 12. deň VARADERO

Raňajky, celodenný oddych spojený s kúpaním. V prípade záujmu fakultatívne výlet do Matanzas, mesta kde vznikla rumba s jedinečnou možnosťou zažiť hudobné predstavenie. Nocľah.

 

13. deň ODLET Z HAVANY

Raňajky. Transfer na letisko v Havane a odlet do Európy.

 

14. deň  PRÍLET DO BUDAPEŠTI

Prílet domov v poludňajších hodinách.

 

 

Cena zájazdu :  2399,- €/ osoba

Možný príplatok: nadštandardné poistenie storna 

 

Služby CK v cene zájazdu:

 

Doprava:  tranzit na letisko po trase Zvolen – letisko – Zvolen, letecká doprava Európa – Havana a späť s 1  medzipristátím, vrátane táx a poplatkov, autobusová doprava počas presunov na Kube,

Ubytovanie a strava : 12 X ubytovanie hotelového typu s raňajkami

Sprievodca:  slovenský sprievodca po ceste aj počas celého zájazdu na Kube.

Iné : komplexné cestovné poistenie, poistenie CK proti insolventnosti  v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z., DPH

 

 

V cene nie je zahrnuté :

Vstupy do pamätihodností a múzeí

Turistická karta /vízum na Kubu cca 30,- €

Pridaj komentár