Loading...
JAVORINA 2023-10-24T16:14:45+00:00

Vyhľadávané lyžiarske a turistické centrum DONOVALY sa nachádza na rozhraní Nízkych Tatier a Veľkej Fatry, v nadmorskej výške 900 –1402 m. Výborné klimatické podmienky a moderné vybavenie tohto strediska sú lákadlom pre návštevníkov v zime i v lete. Na priaznivcov lyžiarskych športov tu čaká 14 vlekov, 2 sedačkové lanovky, 17 zjazdoviek s dĺžkou 11 km a bežecké trate s dĺžkou cez 130 km.

V letnej sezóne je možné venovať sa turistike, cykloturistike, či paraglaidingu. V okolí Donovál je viacero turistických zaujímavostí, ako napr.: Bešeňovské termálne kúpalisko, Vlkolínsky skanzen, Korytnické kúpele a pod.

Penzión Javorina je situovaný v malebnom prostredí v časti Pod Magurou, v blízkosti sedačkovej lanovky. Svojou kapacitou je vhodný najmä pre ucelené kolektívy – lyžiarske výcviky, školy v prírode, školské výlety, schôdze a školenia organizácií a pod. Izby sú vybavené TV a sociálnym zariadením (WC, umývadlo, sprcha). Na prízemí penziónu sa nachádza priestranná jedáleň, ktorá zároveň slúži ako spoločenská miestnosť. V prípade záujmu ponúkame klientom aj stravu.

LETO

Počas letných mesiacov majú naši hostia k dispozícií bazén, ihrisko s umelou trávou (športové potreby zapožičiavame) a trampolínu. Pri penzióne je aj možnosť opekania, grilovania alebo varenia kotlíkového guláša.

ZIMA

Počas zimy je penzión priam ako stvorený pre priaznivcov všetkých zimných športov – lyžovanie, snowboardovanie, beh na lyžiach, korčuľovanie…ľadovú plochu máme dokonca priamo v našom areáli.